poniedziałek 19 marzec 2018

Aktualne wydanie

Symbioza
1 AMS 2 2018Coraz częściej dochodzi do nawiązywania współpracy między warsztatami niezależnymi a autoryzowanymi. Warsztaty niezależne korzystają z uprzejmości autoryzowanych, gdy trzeba zdiagnozować trudną usterkę testerem firmowym i rewanżują się wykonaniem specjalistycznych usług, np. wymontowania zapieczonych świec żarowych bez zdejmowania głowicy.

 Czytaj więcej>>>

Od redakcji

ams 8 2017Drodzy Czytelnicy,
koniec roku to czas podsumowań i ustalania planów na przyszłość. Podczas niedawnego Kongresu Przemysłu i Rynku Motoryzacyjnego panowały optymistyczne nastroje, świadczące o tym, że branża aftermarketowa ma się dobrze. Rynek napraw samochodów będzie się jednak szybko zmieniał, więc warsztaty niezależne muszą się rozwijać i dostosowywać do zmieniających się oczekiwań klientów.
Specjaliści przewidują, że stopniowo będzie wzrastał w rynku aftermarketowym udział pojazdów z napędem hybrydowym. Nikt jednak nie wie, w jakim tempie. W 2017 roku zostanie zarejestrowanych w naszym kraju około 16 tys. nowych pojazdów hybrydowych, w zdecydowanej większości marki Toyota. Import używanych aut hybrydowych jest również stosunkowo niewielki. W najbliższych kilku latach nie należy się więc spodziewać, że hybrydy będą masowo serwisowane w warsztatach niezależnych. Do warsztatów będą raczej trafiać samochody z wysilonymi silnikami o małej pojemności skokowej (downsizingowane), które nie są tak trwałe, jak o tradycyjnej konstrukcji.
W przyszłym roku „Auto Moto Serwis” będzie miał nowego wydawcę. Wydamy osiem numerów naszego pisma, a w nich ciąg dalszy cyklu o PassThru, który cieszy się dużym zainteresowaniem. Zorganizujemy Olimpiadę Techniki Samochodowej i czekamy na Państwa przy naszych stoiskach targowych w Poznaniu i Katowicach.

PRZEJDŹ DO SPISU TREŚCI…

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem