fb logo

Aktualne wydanie

Okladka AMS 04 2020

Pełne artykuły

Nasze doświadczenia z procedurą PassThru

Coraz więcej niezależnych warsztatów korzysta z procedury PassThru umożliwiającej przeprogramowanie sterowników w aucie klienta dzięki połączeniu online z portalem producenta pojazdu. Wraz z popularyzacją PassThru do redakcji napływa coraz więcej pytań. Coraz częściej warsztaty są zmuszone do aktualizacji oprogramowania sterowników w pojazdach klientów. Taka potrzeba wynika z konstrukcji pojazdów nowej generacji i rosnącej liczby sterowników elektronicznych. Każdy niezależny warsztat ma możliwość aktualizacji oprogramowania zagwarantowaną prawnie i realizowaną za pośrednictwem portalu internetowego producenta pojazdów (tzw. procedura PassThru). Ponieważ działalność warsztatów niezależnych jest konkurencyjna w stosunku do sieci serwisów autoryzowanych, producenci pojazdów prześcigają się w piętrzeniu trudności mających zniechęcić niezależne warsztaty do korzystania z portalu.Od ponad dwóch lat na łamach „Auto Moto Serwisu” publikujemy dokładne procedury PassThru dla rożnych marek...

Czytaj więcej...

Elektroniczna książka serwisowa dla warsztatów niezależnych

Dla swoich klientów – warsztatów i właścicieli pojazdów – Inter Cars oferuje bezpłatne założenie elektronicznej książki serwisowej. To coraz popularniejsze narzędzie pozwala w jednym miejscu zapisać pełną historię napraw pojazdu.

Czytaj więcej...

Silnik EA888 koncernu Volkswagen w warsztacie – układ zasilania

Z uwagi na znaczny stopień skomplikowania układu zasilania silników EA888, przed naprawami należy zapoznać się dokładnie z zasadą działania i procedurami diagnostycznymi poszczególnych podzespołów. Układ zasilania silników EA888 ma bezpośredni wtrysk paliwa z uwzględnieniem podziału na obieg niskiego (4–8 barów) i wysokiego ciśnienia (50–150 barów). Późniejsze fazy rozwojowe tego systemu posiadały podwójny układ wtryskiwaczy pracujący przy maksymalnym ciśnieniu 200 barów oraz nowej generacji pompy paliwa firmy Hitachi. Kolektor dolotowy realizuje funkcje ukierunkowanego doprowadzenia powietrza do poszczególnych cylindrów, łącząc w sobie między innymi podzespoły: elektronicznej przepustnicy, rozdzielacza paliwa oraz podciśnieniowego siłownika sterującego zespołem klap w kolektorze ssącym. Strategia diagnostyki układu zasilana musi być zapoczątkowana identyfikacją kodu silnika, co pozwoli na jednoznacznie określenie typu zastosowanego układu paliwowego.

Czytaj więcej...

Najnowsze

Targi i konferencje

Targi motoryzacyjne w 2013 r. w Polsce

 

6-7.03 Międzynarodowe Targi Wyposażenia, Zaopatrzenia i Usług Dla Warsztatów Samochodowych Autoservice Expo

EXPO XXI, Warszawa

 

Więcej informacji o imprezie znajdą Państwo na stronie www.autoserviceexpo.pl oraz na Facebook'u

Organizatorem Autoservice Expo 2013 jest firma ECP Media. Więcej informacji: www.ecpmedia.pl

 

4-7.04 Motor Show Poznań

MTP, Poznań

 

20-21.04 Targi Techniki Warsztatowej LUBTECH

Targi Lublin, Lublin

 

8-10.05 Międzynarodowe Targi Stacja Paliw

EXPO XXI, Warszawa

 

21-24.05 Autostrada Polska

Kielce

 

25-26.05 Profi Auto Show

Spodek, Katowice

 

14-16.06 Auto Moto Show

Expo Silesia, Sosnowiec

 

30.08-1.09 Targi Części Zamiennych i Wyposażenia Warsztatów Inter Cars SA

Lotnisko Bemowo, Warszawa

Szczęśliwa trzynastka

Inter Cars SA, jak co roku, zaprasza wszystkich swoich klientów oraz dostawców na Targi części zamiennych, narzędzi i wyposażenia warsztatów.
13 Targi odbędą się 6-8 września 2013 w Warszawie na Lotnisku Bemowo. Pierwszy dzień tego wydarzenia, tradycyjne już, będzie dedykowany największym klientom Inter Cars SA oraz przedstawicielom mediów. Podczas Targów, w strefie biznesowej, będzie można zapoznać się ze specjalnie przygotowaną ofertą części zamiennych, narzędzi i urządzeń warsztatowych Inter Cars oraz blisko 200 wystawców. To będzie idealna okazja, żeby zobaczyć nowości produktowe oraz nowinki technologiczne. Uczestnicy będą mieli zagwarantowane komfortowe warunki do rozmów, nawiązywania kontaktów oraz zawierania transakcji. Ekspozycja, podobnie jak w poprzednich latach, będzie znajdować się na ponad 20 000 m² powierzchni, co czyni z Targów Inter Cars największą imprezę tego typu w Europie Środkowo- Wschodniej. Oprócz stoisk wystawców, prezentacji nowych produktów i rozwiązań technologicznych na uczestników czekają szkolenia produktowe oraz techniczne.
Targi Inter Cars to też wyjątkowe miejsce, gdzie biznes jest połączony z pasją do motor sportu. Dlatego nie zabraknie pokazów motoryzacyjnych takich jak drift, stunt, wyścigi samochodowe, akrobacje motocyklowe, występy Dragsterów i wiele innych. Oprócz tego na gości czekać będzie moc atrakcji, niespodzianki oraz ciekawe konkursy.
Więcej informacji już wkrótce na stronie internetowej dedykowanej imprezie: www.13targi.intercars.com.pl

 

14-15.09 Targi MeCaTech

Wrocław

II Targi Obsługi Serwisowej Pojazdów i Techniki Warsztatowej MeCaTech odbędą się 14-15 września 2013 we Wrocławiu w Hali Orbita.
Targi MeCaTech mają na celu zapoznać fachowców i miłośników motoryzacji z najnowszymi trendami i nowościami przygotowanymi specjalnie z myślą o warsztatach samochodowych i punktach kontroli pojazdów.
W ramach targów odbędą się II Ogólnopolskie Mistrzostwa Mechaników. Finałowa rywalizacja mechaników z całej Polski to okazja do sprawdzenia zarówno wiedzy teoretycznej jak i zdolności praktycznych.
Zachęcamy również do udziału w bezpłatnych prezentacjach i szkoleniach learnShops™, które stanowią nieodłączny element targów.


Profil Wystawców:
• Sprzęt diagnostyczny dla wszystkich rodzajów warsztatów samochodowych.
• Urządzenia warsztatowe mało-i wielkogabarytowe.
• Narzędzia warsztatowe i odzież.
• Części zamienne i podzespoły dla samochodów osobowych, ciężarowych, autobusów i pojazdów specjalistycznych.
• Sprzęt i materiały dla warsztatów blacharskich, wulkanizacyjnych i lakierniczych.
• Urządzenia czyszczące.
• Myjnie samochodowe.
• Chemia motoryzacyjna i środki czystości.
• Płyny i środki smarne.
• Oleje i ulepszacze paliwa.
• Oprogramowanie dla branży warsztatowej.
• Systemy zabezpieczeń pojazdów i urządzeń autoelektro.
• Części do montażu instalacji gazowych.


Profil Odwiedzających:
• Stacje kontroli pojazdów dla samochodów osobowych, ciężarowych, autobusów i pojazdów specjalistycznych
• Producenci, dealerzy i indywidualni sprzedawcy pojazdów
• Warsztaty specjalizujące się w zakładaniu instalacji gazowej
• Warsztaty wulkanizacyjne, blacharskie, lakiernicze, mechaniki ogólnej, ASO
• Floty pojazdów
• Stacje paliw
• Myjnie
• Kluby tubingowe
• Organizacje motoryzacyjne


Targi MeCaTech kierowane są do osób, które chcą nawiązać cenne kontakty, znaleźć grupę odbiorców i poznać przedsiębiorców z branży motoryzacyjnej.
Szczegóły na temat wydarzenia można znaleźć na stronie www.easyfairs.com/pl . Dostępny jest tam również raport z poprzedniej edycji oraz aktualna broszura targów.


Miejsce targów:
Hala Widowiskowo-Sportowa ORBITA
ul. Wejherowska 34
54-239 Wrocław
Godziny otwarcia:
Sobota, 14 wrzesień 2013, 10:00 - 17:00
Niedziela, 15 września 2013, 10:00 - 16:00


Kontakt:
Wiktor Janusz
Specjalista ds. organizacji targów
Tel. +48 12 651 95 30
Tel. kom. +48 509 926 640
Fax +48 12 651 95 22
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

11-13.10 Międzynarodowe Targi Motoryzacyjne AUTOSALON

Katowice

 

 

 

 

 

 

homeWyszukiwarka

mailNewsletter

PassThru

Redakcja „Auto Moto Serwisu” w 2017 roku rozpoczęła cykl publikacji dotyczących PassThru – procedury dostępu online do portali internetowych wybranych producentów pojazdów. Przedstawiamy proces pierwszej rejestracji, diagnostyki pojazdu i programowania sterowników dla poszczególnych marek samochodów.

Czytaj więcej

Prenumerata 2020

prenumerata2020 baner

 

mobile phoneAplikacja Android

Zapraszamy do korzystania z naszego serwisu informacyjnego dostępnego na smartfonach z systemem android. Znajdują się tu wiadomości z działów: nowości, z życia branży oraz szkolenia. Aplikację Auto Moto Serwis można ściągnąć bezpłatnie ze sklepu Google Play.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem