wtorek 22 październik 2019

Aktualne wydanie

Klimatyzacją w ogórka
AMS6 2019Za pomocą oprogramowania TEXA IDC5 CAR v 70 można już przeprowadzać diagnostykę nowych pojazdów z Grupy Fiata (FCA) wyposażonych w jednostkę sterującą SGW. Problem dotyczył wybranych modeli aut wyprodukowanych po 2017 r.

Czytaj więcej>>>

Dev’s Kitchen – droga do motoryzacyjnych innowacji

W chorzowskiej siedzibie ProfiAuto odbył się Dev’s Kitchen – 24-godzinny maraton tworzenia prototypowego rozwiązania technologicznego dla problemu rozładowujących się akumulatorów. Projekt odbył się 18–19 stycznia 2016 r. we współpracy m.in. z firmą Johnson Controls – producentem akumulatorów VARTA. Uczestniczyli w nim studenci wraz z mentorami technologicznymi.

varta

Celem tej edycji Dev’s Kitchen było opracowanie rozwiązania, które w oparciu o ideę „Internetu rzeczy” i chmurę obliczeniową Microsoft Azure będzie w stanie przewidzieć potencjalne kłopoty z akumulatorem i odpowiednio zareagować, między innymi informując kierowcę o możliwych problemach z porannym rozruchem, a także zaproponować dopasowaną usługę serwisową. Uczestnicy mieli w ciągu doby doprowadzić swój projekt do tzw. proof of concept, który jest jedną z pierwszych faz tworzenia innowacyjnych produktów.

W ciągu najbliższych miesięcy projekt będzie prawdopodobnie rozwijany przez sieć ProfiAuto przy współpracy z partnerami i stanie się wsparciem dla planowanej sieci ProfiAuto Serwisów.

– Jesteśmy zadowoleni z uczestników. Podołali oni trudnemu wyzwaniu, jakim było stworzenie wszystkich założonych komponentów systemu: urządzenia współpracującego z serwerem oraz aplikacji internetowej. Dodatkowo w ramach rozszerzenia powstała także m.in. dedykowana aplikacja mobilna – relacjonuje Marcin Franc z akceleratora biznesowego DotConnect.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem