fb logo

Aktualne wydanie

AMS 01 2024

Pełne artykuły

Co wymienić razem z paskiem rozrządu?

Na co należy zwrócić uwagę, aby zamontowany rozrząd pracował niezawodnie aż do następnej wymiany. Montaż nowego zestawu rozrządu powinien zawsze łączyć się z kontrolą oraz okresową wymianą innych elementów współpracujących. Konsekwencje zlekceważenia tego tematu są zwykle odwleczone w czasie. Ujawniają się najczęściej po przejechaniu 10 czy 20 tys. km później, stawiając użytkownika samochodu w bardzo kłopotliwej sytuacji. Oto na co należy zwrócić uwagę, by silnik po zakończeniu prac działał bez zastrzeżeń. 1. Uszczelniacze wałków rozrządu Przy okazji wymiany zestawu rozrządu nie należy zapominać o montażu nowych uszczelniaczy. Nawet jeśli w danym momencie wydają się całkowicie sprawne, jest duża szansa, że w ciągu najbliższych 20-30 tys. km zaczną przepuszczać olej, który może skrócić żywotność paska rozrządu. Przypomnijmy – typowy zestaw rozrządu wymienia się w zależności od konkretnego silnika co 60-100 tys. km. Jeśli mechanik pominie temat uszczelniaczy oznacza to, że będą...

Czytaj więcej...

Najnowsze

Umowy w praktyce warsztatów samochodowych

 

Przedsiębiorcy zawierający umowy między sobą lub z klientami mogą wybierać między umowami określonymi ustawowo oraz umowami, których treść powstaje dzięki inwencji samych stron do skonstruowania nowego stosunku prawnego.temida

Praktyka życia gospodarczego pokazuje, że warsztaty samochodowe często posiłkują się jedynie umowami Kodeksu cywilnego, jako pewnego rodzaju wskaźnika. Bardzo często zawierają pomiędzy sobą różnego rodzaju umowy, których praktyka spowodowała, że są wyrażane w literaturze prawa, jako umowy nienazwane.

Umowa o udostępnienie tajemnicy warsztatu samochodowego
Tajemnica warsztatu samochodowego jest integralnie związana z obrotem gospodarczym, w którym poruszają się mechanicy i ich partnerzy biznesowi. Implikuje to kwalifikację podmiotową umowy, której stronami są przedsiębiorcy w rozumieniu art. 43(1) k.c. Przedsiębiorca – mechanik samochodowy posiadający tajemnicę technologiczną, techniczną, biznesową, lub też innego rodzaju poufną informację, mający zamiar jej udostępnienia innemu przedsiębiorcy (np. innemu mechanikowi), może tego dokonać na podstawie umowy o udostępnienie tajemnicy przedsiębiorstwa. W umowie takiej mechanik będzie nazwany „udostępniającym”, natomiast drugą stronę umowy można określić „beneficjentem”. Umowę o udostępnienie tajemnicy przedsiębiorstwa można zdefiniować jako umowę, na mocy której przedsiębiorca – mechanik dysponujący informacją lub zespołem informacji poufnych o wartości gospodarczej (udostępniający tajemnicę przedsiębiorstwa) zobowiązuje się do jej przekazania na rzecz innego przedsiębiorcy (beneficjenta), a ten zobowiązuje się do zachowania ich poufności i do zapłaty wynagrodzenia.

Przemysław Gogojewicz

Więcej na ten temat przeczytają Państwo w numerze 8/2015

 

Truck Serwis

TRUCK 2023 2

homeWyszukiwarka

mailNewsletter

PassThru

Redakcja „Auto Moto Serwisu” w 2017 roku rozpoczęła cykl publikacji dotyczących PassThru – procedury dostępu online do portali internetowych wybranych producentów pojazdów. Przedstawiamy proces pierwszej rejestracji, diagnostyki pojazdu i programowania sterowników dla poszczególnych marek samochodów.

Czytaj więcej

Prenumerata 2024

3

 

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem