fb logo

Aktualne wydanie

Okladka AMS 05 2020

Hybrydom i elektrykom łatwiej

Raporty o zanieczyszczeniach głównych miast w Polsce spowodowały, że Warszawa, Kraków, Katowice, Wrocław, Szczecin, Gdańsk, Toruń i Tarnów .wprowadzą udogodnienia dla właścicieli samochodów hybrydowych i elektrycznych.

Przywileje mają objąć uprawnienia do wjazdu objętą zakazem ruchu. W Warszawie będzie to m.in. dotyczyło Traktu Królewskiego; wjazd ten będzie możliwy dla posiadaczy specjalnego identyfikatora wydawanego przez Zarząd Dróg Miejskich, na podstawie zarządzenia Prezydenta m.st. Warszawy.
Wrocławianie, posiadający samochody elektryczne lub hybrydowe bezpłatnie skorzystają ze stacji szybkiego ładowania i są zwolnieni z opłat za parkowanie. Zwolnieni są z nich też właściciele takich pojazdów w Gdańsku i Toruniu; Szczecin zaś pobierze symboliczną opłatę. W Tarnowie i Krakowie miesięczne abonamenty parkingowe będą połowę tańsze.
W ramach programów budowy infrastruktury przyjaznej środowisku planuje się rozbudowę sieci stacji ładowania pojazdów hybrydowych i elektrycznych, włączane takich aut do flot komunikacji miejskiej i służb komunalnych oraz kolejne przywileje dla posiadaczy: korzystanie z pasów dla autobusów, dostęp do stref wyłączonych z ruchu kołowego lub z ograniczonym ruchem lub całkowicie bezpłatne parkowanie.

 

homeWyszukiwarka

mailNewsletter

PassThru

Redakcja „Auto Moto Serwisu” w 2017 roku rozpoczęła cykl publikacji dotyczących PassThru – procedury dostępu online do portali internetowych wybranych producentów pojazdów. Przedstawiamy proces pierwszej rejestracji, diagnostyki pojazdu i programowania sterowników dla poszczególnych marek samochodów.

Czytaj więcej

Prenumerata 2020

prenumerata2020 baner

 

mobile phoneAplikacja Android

Zapraszamy do korzystania z naszego serwisu informacyjnego dostępnego na smartfonach z systemem android. Znajdują się tu wiadomości z działów: nowości, z życia branży oraz szkolenia. Aplikację Auto Moto Serwis można ściągnąć bezpłatnie ze sklepu Google Play.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem