fb logo

Aktualne wydanie

AMS 01 2024

Zaproszenie do udziału w XXIV edycji Olimpiady Techniki Samochodowej w roku szkolnym 2022/2023

 

logo mein2


logo ams 2023 Olimpiada Techniki Samochodowej                                   

 Adres do korespondencji:                                                                              
 Wydawnictwo SIGMA-NOT Sp. z o.o.
 Redakcja „Auto Moto Serwis”
 ul.Ratuszowa 11, 03-450 Warszawa,
 e-mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 tel.: 22 818 09 18

                 

 

 

Zaproszenie do udziału w XXIV edycji Olimpiady Techniki Samochodowej w roku szkolnym 2022/2023

Redakcja czasopisma „Auto Moto Serwis” oraz Wydawnictwa Komunikacji i Łączności zapraszają uczniów szkół o specjalności samochodowej  – techników i szkół branżowych  – do wzięcia udziału   w XXIV edycji Olimpiady Techniki Samochodowej. Olimpiada ma zasięg ogólnopolski i jest objęta honorowym patronatem Ministra Edukacji i Nauki.

Konkurs jest trzyetapowy. Podstawowe warunki konkursu określono w aktualnym regulaminie (dostępnym na stronach internetowych organizatorów). Finaliści i laureaci olimpiady będą zwolnieni z części pisemnej egzaminu zawodowego.

W I etapie szkoły wyłonią uczniów na podstawie wyników współzawodnictwa zorganizowanego we własnym zakresie. Może się to odbywać jako pisemny sprawdzian z wykorzystaniem testów wielokrotnego wyboru lub w inny jednoznaczny sposób określony przez komisję szkolną powołaną przez dyrektora szkoły. Do II etapu można zgłosić maksymalnie 3 uczniów z jednej szkoły, a w przypadku zespołu szkół – do 3 uczniów z każdego rodzaju szkoły (np. technikum i szkół branżowych I i II stopnia), pod warunkiem przeprowadzenia odrębnych eliminacji szkolnych w każdej z tych szkół. W trakcie olimpiady będzie oceniana wiedza z zakresu: podstaw konstrukcji maszyn; budowy pojazdów samochodowych; diagnozowania i naprawy zespołów oraz układów pojazdów samochodowych; umiejętności posługiwania się narzędziami i przyrządami, w tym pomiarowymi; bezpieczeństwa i higieny pracy oraz ochrony środowiska.

Nazwiska uczniów zakwalifikowanych przez szkołę do II etapu oraz nazwiska ich opiekunów merytorycznych, którzy przygotowują i towarzyszą uczniom w dalszych etapach olimpiady, pro-simy nadsyłać na załączonym formularzu do 1 marca 2023 r. na:

adres e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

lub na adres redakcji:

Wydawnictwo SIGMA-NOT Sp. z o.o.

Redakcja „Auto Moto Serwis”
ul. Ratuszowa 11, 03-450 Warszawa,

tel.: 22 818 09 18

Półfinał (II etap konkursu) odbędzie się w piątek 24 marca 2023 r. o godz. 11.00 w formie zdalnej – półfinaliści zostaną powiadomieni o szczegółach mailem.

Finał (III etap konkursu) odbędzie się w sobotę 27 maja 2023 r. o godz. 10.00 w Warszawie, w siedzibie firmy Robert Bosch przy ul. Jutrzenki 105.

Test i sprawdzian praktyczny II i III etapu przygotowują organizatorzy olimpiady.

Wszelkie informacje na temat olimpiady będą publikowane na bieżąco w internecie, na stronach www.automotoserwis.com.pl oraz www.wkl.com.pl. Tam też zostanie podana pełna lista zgłoszonych osób (uwaga: nie wysyłamy potwierdzeń!) oraz wyniki półfinału. Na podanych stronach dostępne są również testy z poprzednich edycji olimpiady. Dodatkowe wyjaśnienia można uzyskać telefonicznie u organizatorów: AMS (tel.: 695 300 322) i WKŁ (tel.: 22 849 27 51).

Serdecznie zapraszamy uczniów i szkoły do podjęcia rywalizacji!


 

Organizatorzy:

Wydawnictwo SIGMA-NOT Sp. z o.o. Redakcja „Auto Moto Serwis” ul. Ratuszowa 11, 03-450 Warszawa, tel. 695 300 322

Wydawnictwa Komunikacji i Łączności Sp. z o.o. ul. Armii Krajowej 8, 05-071 Sulejówek, tel. 22 849 27 51

 

 

 

Załączniki:

Regulamin OTS

Zał nr 1 do Reg OTS

Zał nr 2 do Reg OTS

Zał nr 3 do Reg OTS

Formularz zgłoszenia

Wyniki finału XXIII edycji Olimpiady Techniki Samochodowej

OTS

Etap finałowy (praktyczny) XXIII edycji Olimpiady Techniki Samochodowej przeprowadzono w Warszawie 21 maja 2022 roku w siedzibie firmy Robert Bosch Sp. z o.o. przy ul. Jutrzenki 105. Uczestniczyło w nim 13 finalistów, którzy mieli do wykonania dwa zadania.

WYNIKI XXIII OLIMPIADY TECHNIKI SAMOCHODOWEJ

 

 

 

WYNIKI PÓŁFINAŁU XIX Olimpiady Techniki Samochodowej

OTSPrzedmiotem II etapu olimpiady, przeprowadzonego 17 marca 2018 r. w Warszawie na Wydziale Samochodów i Maszyn Roboczych Politechniki Warszawskiej, był zestaw 40 pytań testowych obejmujących wiedzę podstawową.
W tegorocznym półfinale OTS uczestniczyło 356 uczniów. Poniżej zamieszczamy wyniki zmagań półfinałowych. Gratulujemy finalistom.

LISTA FINALISTÓW XIX edycji Olimpiady Techniki Samochodowej 2018

WYNIKI PÓŁFINAŁU XIX edycji Olimpiady Techniki Samochodowej 2018

Etap finałowy (praktyczny) XIX edycji Olimpiady Techniki Samochodowej odbędzie się w Warszawie w sobotę 12 maja 2018 roku w siedzibie firmy Robert Bosch Sp. z o.o. przy ul. Jutrzenki 105 o godz. 10.00.

XIX edycja Olimpiady Techniki Samochodowej

terminarzOTSJuż 17 marca na półfinale XIX edycji Olimpiady Techniki Samochodowej spotkają się uczniowie szkół o kierunku nauczania lub specjalności samochodowej – techników, zasadniczych szkół zawodowych i szkół policealnych.

Termin zgłaszania uczniów do II etapu olimpiady upływa 28 lutego 2018 r.
Zgłoszenia można przesyłać pocztą na adres:
Auto Moto Serwis
ul. Świętokrzyska 14A, lok. 201
lub elektronicznie na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Czytaj więcej...

Samochodowa Szkoła Roku 2017

ssr1Podczas uroczystego zakończenia roku szkolnego 2016/2017 w Zespole Szkół Samochodowych w Bydgoszczy odbyło się wręczenie nagród dla najlepszej placówki, która podczas XVIII edycji ogólnopolskiej Olimpiady Techniki Samochodowej zdobyła tytuł Samochodowej Szkoły Roku 2017.

Czytaj więcej...

Finał XVIII edycji Olimpiady Techniki Samochodowej

W sobotę 13 maja, w siedzibie firmy Robert Bosch w Warszawie przy ul. Jutrzenki, odbył się finał XVIII edycji ogólnopolskiej Olimpiady Techniki Samochodowej.
Zwycięzcą został Kamil Wiśniewski (zdobywając 87 pkt.) z Zespołu Szkół Samochodowych – Technikum w Bydgoszczy. Na naszym olimpijskim podium stanęli też: Rafał Łacheta (80 pkt.) z Zespołu Szkół Nr 4 w Tomaszowie Lubelskim oraz Bartłomiej Kielar (78 pkt.) z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 – Technikum w Krośnie.

Tytuł Samochodowej Szkoły Roku wywalczył (w sumie 160 punktami) bezkonkurencyjny Zespół Szkół Samochodowych w Bydgoszczy.

Szczegółowe informacje dotyczące wyników XVIII Olimpiady Techniki Samochodowej.

Truck Serwis

TRUCK 2023 2

homeWyszukiwarka

mailNewsletter

PassThru

Redakcja „Auto Moto Serwisu” w 2017 roku rozpoczęła cykl publikacji dotyczących PassThru – procedury dostępu online do portali internetowych wybranych producentów pojazdów. Przedstawiamy proces pierwszej rejestracji, diagnostyki pojazdu i programowania sterowników dla poszczególnych marek samochodów.

Czytaj więcej

Prenumerata 2024

3

 

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem