sobota 16 luty 2019

Aktualne wydanie

Drodzy czytelnicy,
AMS 08 2018w branży nadchodzą nieuchronne zmiany. W związku z nowymi ograniczeniami emisji spalin spodziewany jest wzrost udziału w rynku samochodów hybrydowych i elektrycznych, które coraz częściej będą się pojawiać w nieautoryzowanych warsztatach.

 Czytaj więcej>>>

Nowe rozwiązania linii diagnostycznych (cz. 1)

 Rozwój technik pomiarowych, a zwłaszcza wykorzystanie elektroniki, pozwoliło na wprowadzenie nowej generacji urządzeń diagnostycznych.

Są to skomputeryzowane linie diagnostyczne zbudowane w systemie modułowym, z automatycznym, centralnie sterowanym przebiegiem kontroli. Stanowiska takie umożliwiają kompleksowe badanie układów podwozia pojazdu w krótkim czasie i przy ekonomicznym wykorzystaniu wspólnych modułów.
Początkowo na polskim rynku dostępne były wyłącznie linie diagnostyczne wytwarzane przez producentów zagranicznych. Obecnie pojawiły się również linie diagnostyczne do kontroli pojazdów samochodowych oferowane przez polskich wytwórców. Na tegorocznych Targach Techniki Motoryzacyjnej w Poznaniu firma Unimetal zaprezentowała nową jednostkę centralną i zmienione oprogramowanie sterujące linii diagnostycznych Uniline. Natomiast firma WSOP zaprezentowała nowy typoszereg linii diagnostycznych Certus, których konstrukcja zawiera wiele innowacyjnych rozwiązań.

Więcej na ten temat przeczytają Państwo w "Auto Moto Serwisie" nr 7-8/2009

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem