sobota 19 październik 2019

Aktualne wydanie

Klimatyzacją w ogórka
AMS6 2019Za pomocą oprogramowania TEXA IDC5 CAR v 70 można już przeprowadzać diagnostykę nowych pojazdów z Grupy Fiata (FCA) wyposażonych w jednostkę sterującą SGW. Problem dotyczył wybranych modeli aut wyprodukowanych po 2017 r.

Czytaj więcej>>>

ProfiAuto Show 2019

profi2019Targi ProfiAutoShow odbędą się w dniach 8–9 czerwca w Katowicach. W programie targów – jak co roku wiele atrakcji dla fanów motoryzacji i rozbudowana część szkoleniowa dla fachowców z branży automotive. Na specjalistów czekają m.in. DemoVany z najnowszymi narzędziami, prezentacje technicznie oraz „Strefa Mechanika” w samym sercu Spodka.

Specjalistyczne szkolenia i duży nacisk na część merytoryczną to znak rozpoznawczy tegorocznych targów ProfiAuto Show. Zaplanowano m.in. prelekcje dotyczące diagnostyki komputerowej, elektryki i elektroniki samochodowej oraz konserwacji kluczowych układów. Tematy poruszane podczas targów będą związane, np. z diagnostyką układów hamulcowych z wykorzystaniem specjalistycznych przyrządów, regulacją i ustawieniem świateł, m.in. typu Matrix i LED czy serwisem klimatyzacji samochodowej, z naciskiem na zmniejszenie zanieczyszczenia środowiska. Nie zabraknie również nowinek i ciekawostek technologicznych – takich, jak prezentacja myjki filtrów DPF czy omówienie działania systemu ADAS służącego do kalibracji kamer montowanych w samochodach. Dodatkowo w sobotę, 8 czerwca, odbędzie się szkolenie z zakresu ustawy o F-Gazach, które zakończy się otrzymaniem europejskiego certyfikatu. Dodatkowe informacje o szkoleniach znajdują się na stronie www.profiautoshow.pl.
Podczas ProfiAuto Show 2019 powstanie także specjalna Strefa Mechanika. Po raz pierwszy w historii wydarzenia znajdzie się ona w samym sercu Spodka. Jej centrum stanowić będzie idealny warsztat przygotowany w technologii VR – absolutna nowość na katowickich targach. Strefa będzie też miejscem ogólnodostępnych szkoleń oraz prezentacji nowoczesnych narzędzi i rozwiązań ułatwiających codzienną pracę mechaników. Odbędą się tam pokazy wyposażenia warsztatowego, prezentacja oferty wystawców, konkursy, a także rywalizacja o Puchar Mechanika ProfiAuto Serwis z wartościowymi nagrodami, w tym m.in. wyważarką, 30-tonową prasą, zestawami kluczy oraz voucherami na Tor Jastrząb.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem