fb logo

Aktualne wydanie

AMS 04 2022e

Elektroniczna książka serwisowa dla warsztatów niezależnych

Dla swoich klientów – warsztatów i właścicieli pojazdów – Inter Cars oferuje bezpłatne założenie elektronicznej książki serwisowej. To coraz popularniejsze narzędzie pozwala w jednym miejscu zapisać pełną historię napraw pojazdu.

MOTOINTEGRATOR

Z elektronicznej książki serwisowej bardzo zadowoleni są posiadacze pojazdów, którzy nie muszą pamiętać szczegółów z historii napraw i odpowiadać na pytania mechaników – przy jakim przebiegu pojazdu wymieniono olej silnikowy, a kiedy świece zapłonowe. Ale dla warsztatu dostęp do tego narzędzia daje chyba jeszcze większe korzyści, m.in. to:
• historia wszystkich usług wykonanych w danym aucie,
• brak konieczności zadawania wielu pytań klientom (i tak często nie wiedzą),
• plan usług serwisowych oferowanych klientom i możliwość lepszej organizacji pracy warsztatu,
• uporządkowana baza klientów i ich samochodów.

Korzystając z elektronicznej książki serwisowej, warsztaty mogą określić, kiedy należy wykonać okresowy przegląd techniczny, kiedy umówić się na wizytę wymiany oleju i kiedy można spodziewać się wymiany klocków hamulcowych czy napędu rozrządu. Dzięki funkcjonalności rekomendowanych usług właściciel pojazdu zostanie odpowiednio wcześniej poinformowany za pomocą automatycznie wysłanego maila lub SMS-a. Na tej podstawie szybko i sprawnie umówi wizytę w warsztacie. Posiadacz auta zyskuje pewność, że współpracuje z serwisem, na którym można polegać, i który przypomina o ważnych terminach.
Inter Cars zachęca warsztaty, by namawiać właścicieli aut na zakładanie bezpłatnego konta w Strefie Kierowcy, dostępnego na platformie Motointegrator.com. Posiadacz auta zyskuje:
• książkę serwisową online z historią wszystkich usług prowadzonych przez warsztat,
• indywidualny plan serwisowy pojazdu oparty na rekomendacjach mechanika,
• kontrolę nad kosztami serwisowania auta,
• zniżki i dodatkowe oferty specjalne,
• przypomnienie mailowe lub SMS-owe o terminach wymiany oleju, przedłużeniu polisy czy corocznym przeglądzie oraz o zalecanych usługach i naprawach.

Elektroniczną książkę serwisową może założyć dla pojazdu swojego klienta warsztat, który współpracuje z Inter Carsem i ma numer klienta, swojego przedstawiciela handlowego oraz dostęp do Katalogu Online. Ponieważ kierowcy pojazdów często korzystają z usług kilku warsztatów, ważne jest, by każdy z nich miał dostęp do historii auta. Do elektronicznej książki serwisowej klienta ma wgląd każdy warsztat, któremu klient udzielił zgody na dostęp do danych o swoim aucie. Są trzy formy nadania takich uprawnień:
• klient umówił się na wizytę w danym warsztacie poprzez formularz umawiania wizyty online na Motointegratorze – wówczas zgoda na wgląd w dane nadawana jest automatycznie,
• zeskanowanie przez klienta QR kodu, który warsztat ma na swoim profilu w systemie Strefa Warsztatu,
• klient jest zalogowany do Strefy Kierowcy i na stronie danego warsztatu na Motointegratorze nadaje mu uprawnienia.
Po nadaniu uprawnień, warsztat ma wgląd do:
• informacji o samochodzie,
• danych klienta niezbędnych do wykonania usługi (e-mail, numer telefonu, imię i nazwisko),
• wpisów w książce serwisowej auta,
• możliwość dodawania wpisów do książki serwisowej oraz rekomendacji napraw dla auta.

Elektroniczna książka serwisowa jest idealnym narzędziem dla warsztatów sieciowych. W Inter Carsie poinformowano nas, że warsztaty sieci Q Service Castrol nie mają obowiązku zakładania książek swoim klientom. Każdy warsztat tej sieci sam decyduje, czy chce skorzystać z tego rozwiązania i proponować je swoim klientom.
Dotychczas elektroniczne książki serwisowe prowadzą autoryzowane serwisy i tylko w niektórych markach pojazdów istnieje możliwość dostępu i dokonywania wpisów przez warsztaty niezależne. Dzięki Inter Carsowi, teraz niemal każdy niezależny warsztat może taką książkę założyć. To ważna zmiana na rynku napraw.

homeWyszukiwarka

mailNewsletter

PassThru

Redakcja „Auto Moto Serwisu” w 2017 roku rozpoczęła cykl publikacji dotyczących PassThru – procedury dostępu online do portali internetowych wybranych producentów pojazdów. Przedstawiamy proces pierwszej rejestracji, diagnostyki pojazdu i programowania sterowników dla poszczególnych marek samochodów.

Czytaj więcej

Prenumerata 2022

prenumerata 2022 baner

 

mobile phoneAplikacja Android

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem