fb logo

Aktualne wydanie

AMS 01 2024

Pełne artykuły

Co wymienić razem z paskiem rozrządu?

Na co należy zwrócić uwagę, aby zamontowany rozrząd pracował niezawodnie aż do następnej wymiany. Montaż nowego zestawu rozrządu powinien zawsze łączyć się z kontrolą oraz okresową wymianą innych elementów współpracujących. Konsekwencje zlekceważenia tego tematu są zwykle odwleczone w czasie. Ujawniają się najczęściej po przejechaniu 10 czy 20 tys. km później, stawiając użytkownika samochodu w bardzo kłopotliwej sytuacji. Oto na co należy zwrócić uwagę, by silnik po zakończeniu prac działał bez zastrzeżeń. 1. Uszczelniacze wałków rozrządu Przy okazji wymiany zestawu rozrządu nie należy zapominać o montażu nowych uszczelniaczy. Nawet jeśli w danym momencie wydają się całkowicie sprawne, jest duża szansa, że w ciągu najbliższych 20-30 tys. km zaczną przepuszczać olej, który może skrócić żywotność paska rozrządu. Przypomnijmy – typowy zestaw rozrządu wymienia się w zależności od konkretnego silnika co 60-100 tys. km. Jeśli mechanik pominie temat uszczelniaczy oznacza to, że będą...

Czytaj więcej...

Najnowsze

AkzoNobel wprowadza na rynek pierwszy w branży kalkulator online oszczędności energii

AkzoNobel dostarcza zrównoważone i innowacyjne farby i powłoki, na których coraz częściej polegają nasi klienci - z korzyścią dla swoich społeczności oraz dla środowiska. To właśnie dlatego wszystko, co robią, podporządkowane jest strategii People. Planet. Paint. Ich globalne portfolio marek takich jak Dulux, International, Sikkens oraz Interpon cieszy się zaufaniem klientów z całego świata. Działają w ponad 150 krajach, zaś ich wizja zakłada, że mogą stać się globalnym liderem branży. Tylko takiego podejścia można spodziewać się od pełniącej rolę pioniera firmy działającej w sektorze farb, która dąży do osiągnięcia opierających się na osiągnięciach naukowych celów i podejmuje rzeczywiste działania w celu sprostania globalnym wyzwaniom, pragnąc chronić przyszłe pokolenia.


AkzoNobel uruchomił dostępny online kalkulator oszczędności energii dla wszystkich osób korzystających z powłok proszkowych.

Po raz pierwszy klienci pracujący z powłokami proszkowymi mogą sprawnie obliczyć redukcję zużycia energii i emisji dwutlenku węgla, jaką osiągną dzięki produktom Interpon i powiązanym usługom. Jest to najnowszy przykład tego, jak firma kontynuuje realizację swoich ambicji zmniejszenia emisji dwutlenku węgla w całym łańcuchu wartości o 50% do 2030 r.

Zrównoważony rozwój ma kluczowe znaczenie dla nas wszystkich, a pomaganie klientom
w ograniczaniu zużycia energii jest jednym z wielu sposobów, w jaki możemy z nimi współpracować – i dla nich – aby spełnić nasze wspólne ambicje
- mówi Jeff Jirak, Dyrektor Powder Coatings AkzoNobel.

akzonobel wprowadza na rynek pierwszy

Jesteśmy dumni z tego, że jako pierwsi w branży wprowadzamy tego rodzaju ogólnodostępne rozwiązania online - kontynuuje. Umożliwi nam to zwiększenie świadomości i pozwoli klientom zapoznać się z potencjalnymi redukcjami zużycia energii i emisji dwutlenku węgla, które można osiągnąć dzięki niskoutwardzalnym powłokom proszkowym. Jeff Jirak dodaje, że aby zrozumieć pełen zakres możliwych korzyści dla indywidualnych użytkowników, potrzebne będą dalsze szczegóły dotyczące konkretnych sytuacji klientów.

Aby ułatwić korzystanie z narzędzia, kalkulator – obecnie dostępny wyłącznie w Europie – jest wspierany przez szczegółowy przewodnik, który pomaga klientom lepiej zrozumieć, w jaki sposób nawet niewielkie zmiany w procesie malowania proszkowego mogą mieć duży wpływ na zwiększenie efektywności energetycznej. Obejmują one sprawdzanie szczelności systemów sprężonego powietrza, poprawę izolacji zapewnienie, że wszystkie wykorzystywane narzędzia są regularnie serwisowane i konserwowane. Klienci otrzymują również wsparcie ekspertów zespołu obsługi technicznej Interpon.

Ochrona środowiska i zrównoważony rozwój są kluczowymi kwestiami, które wymagają naszej uwagi i zaangażowania. Jednym z ważnych aspektów jest ograniczenie zużycia energii. Po pierwsze, większość źródeł energii używanych obecnie, takich jak paliwa kopalne, ma negatywny wpływ na środowisko, przyczyniając się do emisji gazów cieplarnianych i zmiany klimatu – mówi  Konrad Dobosz, Country Sales Manager Poland w firmie AkzoNobel Powder Coatings. Po drugie, ograniczenie zużycia energii może prowadzić do oszczędności finansowych dla firm. Efektywne zarządzanie energią, takie jak korzystanie z energii odnawialnej oraz poprawa efektywności energetycznej naszych procesów, mogą obniżyć rachunki za energię i przyczynić się do znacznych oszczędności. Dlatego nasza firma, jako pierwsza w branży, udostępnia kalkulator online oszczędności, aby każdy mógł przekonać się jakie to, co powiedziałem, jest proste – podsumowuje.

Hyundai Motor Poland wybrała AkzoNobel Vehicle Refinishes na swojego zaufanego dostawcę produktów i usług do renowacji pojazdów dla swojej sieci dystrybucji na terenie Polski.  Zgodnie z umową pomiędzy firmami, Hyundai Motor Poland rekomenduje technologię Sikkens
i Lesonal, marek premium należących do firmy AkzoNobel, do napraw lakierniczych w swojej Sieci Dystrybucyjnej Hyundai w Polsce. Spełniają one najwyższe kryteria jakościowe i są zgodne z wytycznymi producenta Hyundai Motor Poland.

AkzoNobel Vehicle Refinishes od wielu lat dostarcza produkty i usługi, które spełniają oczekiwania profesjonalnych warsztatów blacharsko-lakierniczych. W swoich działaniach firma AkzoNobel koncentruje się na wspomaganiu rozwoju działalności jej klientów, łącząc doświadczenie
oraz innowacyjność oferty i narzędzi, buduje wartości biznesowe i przewagę konkurencyjną na rynku.

                                                                       Na podstawie materiałów AkzoNobel

Truck Serwis

TRUCK 2023 2

homeWyszukiwarka

mailNewsletter

PassThru

Redakcja „Auto Moto Serwisu” w 2017 roku rozpoczęła cykl publikacji dotyczących PassThru – procedury dostępu online do portali internetowych wybranych producentów pojazdów. Przedstawiamy proces pierwszej rejestracji, diagnostyki pojazdu i programowania sterowników dla poszczególnych marek samochodów.

Czytaj więcej

Prenumerata 2024

3

 

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem